Vyrábala sa tu vysoko čistá meď-  99,99% meď. K čistej medi z katódy sa pridalo určité malé množstvo medi z ľudového zberu. To sa nadávkovalo do pecí a roztavilo. V starej zlievarni boli 8 metrové čapy. Na poli sa posúvali k peciam. Tu vznikali rôzne druhy čapov, ktoré sa potom vozili do lisovne, kde sa z toho lisovali polotovary, ktoré sa ďalej spracovali. Aj tu prebiehal výrobný proces rovnako ako v novej zlievarni - takisto sa uskutočňovala chemická analýza v laboratóriu, kde sa dolegovávalo alebo odlievalo, aby bolo presne požadované chemické zloženie. Veľmi sa dbalo na to, aby chemické  zloženie čapov bolo podľa ČSR a neskôr aj podľa EU normy.
Táto časť patrí k najstaršej technológii. Celá technológia je relatívne jednoduchá málo nákladná a tým pádom efektívna. Často krát sa hovorilo o zbúraní starej zlievarne no táto hala dokázala produkovať špecifické materiálové profily v malom pokiaľ boli ojedinelé objednávky špecifické, práve tato výrobná hala ich dokázala splniť.
K tejto hale v minulosti patrila aj taška zlievareň kde sa určitý čas odlieval hliník. Stroje patria  tiež k raritám nemecké píly Junkers, Polokontualne liatie. V týchto prevádzkach sa dala odrábať aj vojenská služba v prospech štátu.
Táto hala je zapísaná ako pamätihodností mesta Považská Bystrica

Hala ako pamätihodnost bola vyňatá na žiadosť súčasného majiteľa
Hala bude zbúraná pre potreby novej technológie.

Hala bola postavená roku 1933.

Pece sú výrobky Simens a AGE, obidve tieto firemné značky doteraz prežili a sú na súčasnom, trhu a aj ich technológie prežili „pece“ v Považskej Bystrici.

Podotýkame že pece sú spájané šrobom s witvortovým zavitom tento typ závitu zaviedol Watson na parných lokomotívach a spolu s premyslenou revolúciou sa dostali do Európy a v peciach v Považskej Bystrici sa dochovali až doteraz.

Terajší majiteľ UNI-TECH Koreja

 

 

Joomla templates by a4joomla